6 kwietnia 2018 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Inwestycja jest pierwszym w Polsce projektem rządowym zrealizowanym w oparciu o formułę Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Generalnym wykonawcą obiektu był Warbud S.A. Zgodnie z kontraktem budowa, miała zakończyć się w kwietniu 2018 roku, jednak dzięki wytężonej pracy naszych kolegów, budynek został oddany do użytkowania w grudniu ubiegłego roku. Od tego momentu do nowej siedziby przy ul. dr. Smolika 1 przenoszono wydziały Sądu, które do tej pory były rozrzucone po Nowym Sączu.

‒ Jest to rozwiązanie bardzo korzystne z punktu widzenia zarządzania sądem, w szczególności w zakresie kierowania zespołem pracowników. Stanowi również duże ułatwienie dla klientów szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Nasi petenci mogą teraz w jednym miejscu załatwić wszystkie swoje sprawy wymagające kontaktu z sądem – powiedział prezes Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, Dariusz Rams.

Inwestycja warta prawie 125 mln zł finansowana była wspólnie przez Bank Gospodarstwa Krajowego i Warbud, którego zadaniem było także zaprojektowanie budynku sądu. Teraz, zgodnie z formułą Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, to my, VINCI Facilities Polska, będziemy zarządzać budynkiem przez 20 lat, będąc odpowiedzialnymi za obsługę techniczną, utrzymanie czystości i terenów zewnętrznych, ochronę fizyczną, obsługę bufetu oraz zużycie mediów.

‒ Jako Partner Prywatny, świadczymy kompleksowe usługi: projektowe, budowlane, finansowania i zarządzania. Charakterystyczne dla formuły PPP jest to, że budujemy niejako dla siebie. To my później utrzymujemy ten obiekt przez 20 lat, to my ponosimy koszty jego remontów czy zużycia energii. Dlatego projektowaliśmy budynek w sposób przemyślany oraz postawiliśmy na wysoką jakość materiałów i technologii. Od samego początku postrzegamy ten projekt jako wyjątkowo prestiżowy i dlatego do realizacji oddelegowaliśmy naszych wybitnych inżynierów – skomentował Mirosław Józefczuk, członek zarządu Warbud S.A. i prokurent w spółce VINCI Facilities Polska Sp. z o.o.

AKTUALNOŚCI

2018-08-23T10:58:40+02:00