VINCI Stadium

to spółka córka grupy VINCI, odpowiedzialna za zarządzanie stadionami w ramach umów koncesyjnych. Na terytorium Francji, VINCI Stadium jest operatorem stadionów Stade de France w Saint-Denis, Matmut Atlantique w Bordeaux, Allianz Riviera w Nicei i MMArena w Le Mans. Ponadto, od roku 2016 pełni także funkcje zarządcze Parku Olimpijskiego im. Królowej Elżbiety w Londynie.

W celu uświetnienia obchodów okrągłej rocznicy, w niedzielę 28 stycznia, na stadion zaproszono 1.200 dzieci, które utworzyły na płycie boiska ogromną „ludzką dwudziestkę”.

Zlokalizowany w miejscowości Saint-Denis pod Paryżem stadion Stade de France jest największą areną sportową we Francji, mogącą pomieścić nawet 80.000 widzów.

Obiekt został zaprojektowany, sfinansowany oraz skonstruowany przez zespół spółek należących do grupy VINCI. Zainaugurował jako główna arena Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1998 roku. Dziś, grupa VINCI jest głównym udziałowcem Konsorcjum Stade de France, będąc równocześnie odpowiedzialnym za eksploatację oraz utrzymanie techniczne i infrastrukturalne stadionu do roku 2025.

Od momentu otwarcia, Stade de France gościł ponad 450 wydarzeń sportowych i artystycznych, które z trybun stadionu zobaczyło 35 milionów widzów. W planach natomiast znajdują się już kolejne wielkie imprezy m.in. Puchar Świata w Rugby w roku 2023 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie rok później.

AKTUALNOŚCI

2018-02-07T09:37:24+01:00